Jdi na obsah Jdi na menu
 


Díky velmi špatným zkušenostem oficiálně kontakt není a ani nebude ! 

Je mi moc líto a pochopitelně i těch, kterých se to netýká či netýkalo by, ale nemám zájem mařit svůj čas pro někoho kdo si to vůbec nezaslouží.

Mé zájmy jsou především ženy, víno, zpěv a všemožné sportovní aktivity, především však lyže a hory ... prostě voda ve všech skupenstvích a s tím spojené (adrenalin, zážitky, prožitky). Vyprávění si, že někomu upadl list z citrusu to opravdu není můj šálek kávy. Silně mne to nudí ... ba až obtěžuje, prosím respektujte to.

 

(v naprosto výjimečných případech, např. požadavek na odběr roubů je mne možno kontaktovat na mailu mpavelekzavináčvolnycz, Odběr roubů probíhá výhradně v druhé polovině února, popř. v druhé polovině května, chcete-li experimentovat v druhé polovině listopadu. Jindy to vůbec nezkoušejte! Stejně tak je zcela zbytečné mne žádat o rouby odrůdy Ichimaru, protože vůbec neroste.

Posílat nic nechci a nebudu. Chcete-li, můžete si za mnou přijet do Brna, kde dostanete nůžky do ruky a sami si můžete nařezat materiál dle libosti a zcela zdarma ... pochopitelně mimo jakýchkoliv případů na komerční prodej takto vzniklých rostlin).

Odběr roubů - NOVĚ : bez výjimek jen druhá polovina května, popř. dále v roce. Dříve je vyloučeno, ani se neptejte - já se k těm zazimovaným rostlinám prostě nedostanu. Uvědomte si, že něco co zabírá poměrně hustě v létě 100m2 je vzájemně propleteno na 12m2

 

Pozn.: 04.06.2014 :

Vzhledem k tomu, že jsem byl víceméně "obviněn", že nechci radit začátečníkům, tak si dovolím výše uvedený text trochu upřesnit, aby byl správně chápán.

Chcete-li rouby, radu, přijet mrknout ... vždy "to" dostanete, stejně tak jako vždy dříve. A zdarma a v jakémkoliv "množství". Chcete-li však diskutovat .... tomu se budu bránit, prostě jen někdy. Diskutovat totiž může jen rovný s rovným na přibližně stejné vědomostní (či zkušeností) úrovni. Není-li to tak, tak to nikdy nemůže být diskuse, ale jen vzájemné maření času. A to je přesně to co nechci.

 

 

Přebírání textů, či jejich částí a fotek je bez souhlasu autora dle platných zákonů ČR trestným činem !! 

V případě, že tak hodláte učinit, vyžádejte si laskavě takový souhlas autora. Předem díky. Úplně vždy ho dostanete a to i dodatečně. Nejde o to, že se chci nebo bych snad chtěl se s někým soudit a nebo snad chtěl na svém koníčku nedej bože vydělávat, ale jsem prostě zvědavý kde se co ze zde publikovaného objeví a v jakých souvislostech. Abych mohl případně upozornit na to, že něco špatně interpretováno apod. O vůbec nic jiného tu nejde.

 

 

 

Dear visitors, this website is free .... Sorry,  I can´t make two language version of this websites. Please, use Google language tools or other for translate into your languages. Thanks.

 

 

 

 

Odkazy na stránky mých přátel, pěstitelů citrusů :

Petra Broži (obec Moravec)  http://www.citrus-collection.cz/

Zdeňka Černocha (obec Větřkovice) http://www.exotickerostliny.cz/ ... nefunkční

http://exoticfruitplants.eu/

 

 

 

K návštěvě doporučuji i následující stranky :

http://www.citrusy.cz/forum/  .... nejrozsáhlejší diskusní forum

http://www.citrusyunas.estranky.cz/

http://www.citrusari-brno.estranky.cz/

http://www.pedro-vyskov.estranky.cz/

http://www.citrusy-trutnov.mstu.cz/ - nově http://www.subtropy-trutnov.estranky.cz/

http://www.citrusmania.estranky.cz/ 

http://tur-top.webnode.cz/

http://www.citrusariostrava.estranky.cz/

http://www.rakytnik.com/index.php ... prodej širokého sortimentu citrusů v dobré kvalitě a za rozumnou cenu

 

http://tropik.cz/ ... hezké stránky věnující se exotice, citrusům sice spíše okrajově, nově vč. diskusního fóra http://tropik.forumczech.com/

http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/ ... forum

http://dzungle.webnode.cz/

 

 

Zahraniční informační zdroje a fora :

http://www.agrumes-passion.com ... forum

http://naszecytrusy.pl/forum/index.php ... forum

http://citrus.forumup.org/ ... bohužel již nefunkční forum

http://idtools.org/id/citrus/citrusid/factsheet_index.php

http://www.idtools.org/id/citrus/diseases/factsheet_index.php

http://tropicalfruitforum.com/ ... forum

http://hardycitrus.blogspot.cz/

http://citruspages.free.fr/

http://www.citrusbali.nl/

http://www.citrusvariety.ucr.edu/ ... nejrozsáhlejší informační zdroj, databáze 

https://www.youtube.com/watch?v=fS4ARrEpoeA ... řez citrusů